آزمايشگاه ایران فعالیت آمریکا ایرانی

آزمايشگاه: ایران فعالیت آمریکا ایرانی آلبرایت منافقین آمریکایی تروریستی گروهک منافقین

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اعلام علت گرانی شدید فرآورده‌های دامی

رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان کشور عزیزمان ایران گفت:امروز علی رغم زیاد کردن جمعیت، ولی تولیدات محصولات پروتیینی به اندازه سال ١٣٩٠ بوده لیکن مصرف ا

اعلام علت گرانی شدید فرآورده‌های دامی

اعلام علت گرانی شدید فرآورده های دامی

عبارات مهم : انجمن

رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان کشور عزیزمان ایران گفت:امروز علی رغم زیاد کردن جمعیت، ولی تولیدات محصولات پروتیینی به اندازه سال ١٣٩٠ بوده لیکن مصرف اینگونه محصولات به علت کوچک شدن سفره مردم و کم کردن یافتن درآمد سرانه کم کردن یافته هست.

مجيد موافق قديري رييس انجمن صنايع خوراك دام، طيور و آبزيان ايران در خصوص دليل نوسانات شديد قيمت قرار داده هاي دامي و محصولات پروتييني همچون شير، گوشت و تخم مرغ در گفت و گو با خبرگزاري خبرآنلاین گفت: تجربه های شکل گرفته در امر تنظیم محصولات دامی از سال ها قبل بیانگر آن است که بواسطه پرسشها جدی و ساختاری در امر تنظيم بازار کشور، دولت در لحاظ کردن ملاحظات مربوط به تولید کنندگان شير، گوشت و تخم مرغ و مصرف کنندگان، اولویت را به تولیدکنندگان اين قشر نداده است و در فرآیند های تصميم گيري و تخصيص منابع، جهت حل معضل گرانی و تنظيم بازار، بخش وسیعی از منابع کشور صرف اجرای ساز و کارهای سهل الوصول از جمله واردات بی رویه محصولات می شود، بدون اینکه در کنار آن یک اراده جدی جهت رویارویی با این پرسشها ریشه دار و ساختاری تدارک دیده شده است باشد.

اعلام علت گرانی شدید فرآورده‌های دامی

او ادامه داد: بررسی ها نشان می دهد امروز با وجود موجودی مناسب بيش از ٦٠٠ هزار تن ذرت در مبادي جنوبی كشور و حجم زيادي از واردات ديگر قرار داده های دامی از جمله جو و کنجاله سویا وجود تعادل بین عرضه و تقاضا، به صورت دوره ای بازار این محصولات، متاثر از برخي پرسشها با پرسشها و نوسان شديد قیمت مواجه شده است است که این امر مهمترین علت زیاد کردن قیمت فرآورده های دامی از ابتدای سال تاکنون بوده هست.

رييس انجمن صنايع خوراك دام، طيور و آبزيان ايران تاكيد كرد: امروز علی رغم افزايش جمعيت، ولی توليدات محصولات پروتييني به اندازه سال ١٣٩٠ بوده زيرا مصرف اينگونه محصولات به دليل كوچك شدن سفره مردم و كاهش يافتن درآمد سرانه كاهش يافته است.

رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان کشور عزیزمان ایران گفت:امروز علی رغم زیاد کردن جمعیت، ولی تولیدات محصولات پروتیینی به اندازه سال ١٣٩٠ بوده لیکن مصرف ا

موافق قديري تصريح كرد: تولید در بخش دامپروری کشور عزیزمان ایران به دلایل گوناگون ایام پرتلاطمی را سپری می کند. در چنین شرایطی کاملا طبیعی است که تولید کننده و سیاست گذاران اقتصادی در تشخیص اولویت ها و گزینش جهت گیری ها در معرض سرگردانی و رفتارهای متناقض قرار گیرند.

وي ادامه داد: از سوی دیگر شرایط اقتصادی حاكم بر كشور، ضعيف شدن دلار در برابر ديگر ارزها مخصوصاً يورو، افزايش قيمت هاي جهاني برخي قرار داده هاي دامي منجمله ذرت دامي به ميزان ميانگين ٥ درصد نسبت به يك ماه قبل، افزايش قيمت دلار، افزايش هزينه هاي حمل و نقل، افزايش هزينه هاي بانكي و نحوه اجرای سیاست های اجرایی و تنظیم بازار باعث می شود که جهت گیری های صحیح و کارآمد تولیدکنندگان با طیفی از چالش های تصمیم گیری در عرصه سیاست گذاری مواجه شود.

او افزود: برداشت های گوناگون از قانون در کنار سلیقه ای بودن اجرای قانون، تولید را از دریافت سهم قانونی خود محروم کرده هست. در چنین فضایی و در چارچوب اقتصادی سیاسی و رانتی، قاعده رفتاری مسلط آن است که صدای مولد ها و تولیدکنندگان کمتر شنیده می شود و این اراده غیر مولدهاست که معمولا می تواند خود را بر سیاست گذار تحمیل کند.

اعلام علت گرانی شدید فرآورده‌های دامی

رييس انجمن صنايع خوراك دام، طيور و آبزيان ايران تصريح كرد: گرانی های اخیر فارغ از هرگونه نگاه جناحی برآمده از سیاست های نادرست اقتصادی هست. گرانی شدید فرآورده های دامی نشان دهنده وجود اختلال در زنجیره تولید فرآورده های دامی هست. به نظر می رسد اراده جدی جهت رویارویی با پرسشها ریشه دار و ساختاری و حتی نگرانی در خصوص تامین قرار داده های تولید در بخش دامپروری، ولو جهت کوتاه مدت مشاهده نمی شود.

عضو هيات نمايندگان اتاق بازرگاني ايران با طرح اين پرسش که آیا با فضای حاکم بر بخش تولید صنايع دام، طيور و آبزيان در سال ها و ماه هاي اخير می توان انتظار داشت که تولید و قیمت مطابق نظر سیاستگذار اقتصادي انجام گیرد، گفت: طبیعتاً نباید انتظار دشت که با دستور، قیمت های داخلی کم کردن یابد. هیچ واردكننده و تولید کننده ای که هزینه های آن کم کردن پیدا نکرده باشد کالای خود را کمتر از حد معمول نمی فروشد آیا که ورشکستگی آخر تلخی جهت او رقم خواهد زد.

رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان کشور عزیزمان ایران گفت:امروز علی رغم زیاد کردن جمعیت، ولی تولیدات محصولات پروتیینی به اندازه سال ١٣٩٠ بوده لیکن مصرف ا

موافق قديري اظهار داشت: خروجي بندر جنوب از روزی ١٥ هزار تن به سمت روزی ٨ هزار تن آمده است و اين نشان دهنده كاهش مصرف، افزايش هزينه هاي انبارداري، افزايش خواب سرمايه، افزايش ريسك سرمايه گذاري و… خواهد بود. بنابراين بازرگانان عرصه واردات قرار داده هاي دامي نيز به طور اجبار به افزايش قيمت ها روی مي آورند.

رييس انجمن صنايع خوراك دام، طيور و آبزيان ايران تاكيد كرد: رويه اي كه در ساختار اقتصادي كشور منجمله انقباضي عمل كردن بانك ها و افزايش بيش از ٣٠درصدي زيان قیمت تبديل يورو به دلار در بين واردكنندگان قرار داده هاي دامي در يك سال وجود دارد و البته افزايش شدت بيماري آنفلوآنزاي پرندگان، كاهش قيمت قرار داده هاي دامي به دلايل فني كه اشاره كردم دور از ذهن است و البته اگر كاهش يابد مقطعي است و پايدار نخواهد بود.

اعلام علت گرانی شدید فرآورده‌های دامی

اين فعال اقتصادي اعلام كرد: امروز ميانگين قيمت كنجاله سويا ١٨٢٥ تومان و قيمت جهاني در مبادي ورودي جنوبي كشور ٣٧٠ دلار بود. همچنين ميانگين قيمت جو دامي در بنادر شمال و جنوب ايران به ترتيب ٩٦٠ و ٩٣٠ تومان و ميانگين قيمت جهاني آن ٢٠٢ دلار بود. ضمن اينكه ميانگين قيمت ذرت دامي در بنادر شمال و جنوب به ترتيب ٩٦٠ و ٩٢٠ تومان و ميانگين قيمت جهاني ٢١٥ دلار است.

اخبار اقتصادی – خبرآنلاین

واژه های کلیدی: انجمن | ايران | اقتصادی | محصولات | اخبار اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz