آزمايشگاه ایران فعالیت آمریکا ایرانی

آزمايشگاه: ایران فعالیت آمریکا ایرانی آلبرایت منافقین آمریکایی تروریستی گروهک منافقین

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی گفت‌وگوی سفیر عربستان در یمن با مسئولان آمریکایی در مورد کشور عزیزمان ایران

سفیر عربستان در یمن در دیدار با بعضی مسئولان آمریکایی ادعاهای بی‌اساسی علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مطرح کرد.

گفت‌وگوی سفیر عربستان در یمن با مسئولان آمریکایی در مورد کشور عزیزمان ایران

گفت وگوی سفیر عربستان در یمن با مسئولان آمریکایی در مورد ایران

عبارات مهم : ایران

سفیر عربستان در یمن در دیدار با بعضی مسئولان آمریکایی ادعاهای بی اساسی علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مطرح کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه سعودی عکاظ، محمد آل جابر، سفیر عربستان در یمن با بعضی اعضای کمیسیون نظامی مجلس سنای آمریکا دیدار و دو طرف رابطه با آن چه نقش تخریبی کشور عزیزمان ایران در یمن و حمایت موشکی، تسلیحاتی و مستشاری از حوشی ها خواند، بحث و تبادل نظر کرد.

گفت‌وگوی سفیر عربستان در یمن با مسئولان آمریکایی در مورد کشور عزیزمان ایران

دو طرف همچنین در رابطه با طرح جامع عملیات انسانی در یمن بحث و گفت وگو کردند.

سفیر عربستان در یمن با بعضی از مسئولان کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای آمریکا دیدار و گفت وگو کرد.

سفیر عربستان در یمن در دیدار با بعضی مسئولان آمریکایی ادعاهای بی‌اساسی علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مطرح کرد.

***

این ادعاها درحالی مطرح می شود که ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان نزدیک به سه سال است که زنان و کودکان یمنی را به قتل می رساند و از رسیدن کمک های بشردوستانه به آنها ممانعت می کند. این ائتلاف به علت جنایت های وحشیانه اخیرش در لیست سیاه شرکت ملل قرار گرفت.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان اخیرا با ابراز نگرانی شدید نسبت به استمرار جنگ افروزی و حملات بی وقفه علیه ملت مظلوم یمن و با یادآوری این عنوان مهم که متاسفانه اینک در آستانه شروع سومین سال تهاجم نظامی ائتلاف ضد یمنی به این کشور مسلمان قرار داریم، بر لزوم اقدام قاطع جامعه جهانی جهت توقف تجاوز نیروهای خارجی و جنگ افروزی و کشتار هزاران انسان بی گناه تاکید کرد و مسئولیت دفاع و حفاظت از زنان و کودکان بی پناه یمنی که به خاطر تحمیل جنگی ویرانگر و تحریم، در معرض فاجعه ای انسانی قرار دارند را متوجه تمامی آنانی دانست که با فروش تسلیحات مدرن در تقویت زرادخانه های کشورهای متجاوز و شدت یافتن این بحران و بی ثباتی منطقه، نقش مخربی را ایفا می کنند.

گفت‌وگوی سفیر عربستان در یمن با مسئولان آمریکایی در مورد کشور عزیزمان ایران

قاسمی با اشاره به واکنش‌ها اشتباه بعضی از کشورها در شورای امنیت، افزود: عملکرد آمریکا و انگلیس در سه سال گذشته در شورای امنیت پراشتباه و غیر سازنده بوده و به جای استفاده از این ساز و کار بین المللی در جهت آخر جنگ، صرفا در جهت مشروعیت دادن به تجاوز و سرپوش گذاشتن بر جنایات جنگی صورت گرفته در یمن از آن جایگاه استفاده کرده اند. متاسفانه نوع واکنش‌ها و مواضع کشورهای آمریکا، انگلیس و فرانسه بعنوان بانیان قطعنامه ای که به تصویب نرسید، نوعی آدرس غلط دادن و فرار از مسئولیت پاسخگوئی است لیکن این کشورها به عنوان حامیان مهم و تامین کنندگان کلیدی تسلیحات مرگبار، نقش بسزائی در آتش افروزی و استمرار تجاوز نظامی عربستان به یمن دارند و جایگزین قطع این کمک ها و پاسخگوئی به جامعه جهانی، در موضع مدعی قرار گرفته و مسئولیت جنایات انجام شده است علیه مردم مظلوم یمن و حمایت های همه جانبه و بیدریغ خود از متجاوزین را نهان و به فرافکنی می پردازند.

بهرام قاسمی در آخرین تصویر العمل خود در رابطه با حمایت تسلیحاتی کشور عزیزمان ایران از یمن باتاکید بر اینکه کشور عزیزمان ایران هیچ نقشی در بحران یمن ندارد، گفت: این بحران با تجاوز سعودی ها شروع شد و همچنان به کمک تسلیحات فرانسوی و بعضی دیگر از کشورهای فرامنطقه ای ادامه دارد و این امر باعث کشته، مجروح شدن و آواره شدن صدها هزار یمنی شده است است از دیگر سو در پی این تجاوز تمامی ساختارهای اولیه در یمن ویران شده است و مردم این منطقه با پرسشها عدیده ای روبرو هستند. مقامات بعضی از کشورها هنگامی که نمی توانند پاسخگوی افکار عمومی و نخبگان جامعه خود در چرایی صدور انبوهی از تسلیحات مدرن به کشورهای متجاوز در منطقه باشند به فرافکنی پرداخته و دیگران را در ایجاد بحران ها در منطقه متهم می کنند. آنها به جای پاسخگویی و براق سخن گفتن، اطراف چرایی صدور تسلیحات و ارائه دیگر کمک ها به متجاوزین از جمله عربستان از شیوه فرار به جلو استفاده می کنند و دیگران را در این زمینه متهم می کنند. کشور عزیزمان ایران بارها مواضع خود را اطراف کشور یمن و بحرانی که متجاوزان در آن به وجود آورده اند اعلام کرده هست. کشور عزیزمان ایران هیچگونه سلاحی در یمن ندارد و همگان می دانند که یمن در محاصره کامل متجاوزان قرار دارد.

سفیر عربستان در یمن در دیدار با بعضی مسئولان آمریکایی ادعاهای بی‌اساسی علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مطرح کرد.

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | مسئولان | عربستان | آمریکایی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz